facebookprogrambiletyryjekmały ryjekone ryj showorganizatorzyhistoriakontaktdojazd



HISTORIA

XIX RYJEK - 2014 r.

Udział wzięli:
- Kabaret 44-200 (Rybnik)
- Kabaret 7 minut po (Kraków)
- Kabaret Ciach (Zielona Góra)
- Kabaret Czesuaf (Poznań)
- Formacja DNO (Dąbrowa Górnicza)
- Kabaret Jurki (Zielona Góra)
- Kabaret K2 (Zielona Góra)
- Kabaret Łowcy.B (Cieszyn)

    Tematy konkurencji:
    - „Takie mamy czasy”
    - „Pamięć złotej ryby”
    - „To mój ostatni raz.”
    - „To się może przydać.”
    - „Tego już za wiele.”
    - „Strzał w kolano.”
    - „Gdzie diabeł mówi: dobranoc i pieprz rośnie.”
    - „Skecz bez tekstu, albo bez sensu.”

    Nagrody:
    Złote Koryto Kabaretów: Kabaret Dno
    Złote Koryto Publiczności: Kabaret 44-200
    Złote Koryto Tajnego Jurora (Tomasz Jachimek): Kabaret Jurki
    Melodyjna Nagroda im. Artura: Kabaret Dno i Kabaret Jurki
    Złota Kaseta: Kabaret Dno
    One Ryj Show: Tomasz Nowaczyk
    Wryjek: Kabaret NOC

 

XVIII RYJEK - 2013 r.

Udział wzięli:
- Kabaret Ani Mru Mru (Lublin)
- Grupa MoCarta (Warszawa)
- Kabaret Smile (Lublin)
- Kabaret Jurki (Zielona Góra)
- Formacja Chatelet (Kraków)
- Kabaret Kałamasz (Polska)
- Kabaret Limo (Gdańsk)
- Kabaret Czesuaf (Poznań)
- Kacper K2 (Zielona Góra)

    Tematy konkurencji:
    - „Słoik, który zmienił wszystko”
    - „Lepiej się nie mieszać”
    - „Mnożyć czy dzielić”
    - „Biuro matrymonialne”
    - „Skecz bez udziału Marcina Wójcika, Abelarda Gizy, Tomasza Nowaczyka, Bogdana Kalusa, Bartosza Klauzińskiego, Michała Pałubskiego, Agnieszki Marylki Litwin-Sobańskiej, Pawła Szwajgiera i instrumentów muzycznych, na temat reakcja łańcuchowa.”
    - „Szkoda, bo to śmieszne”
    - „Tydzień bez facebooka”
    - „Ostatnia noc”

    Nagrody:
    Złote Koryto Kabaretów: Kabaret Ani Mru Mru
    Złote Koryto Publiczności: Kabaret Ani Mru Mru
    Złote Koryto Tajnego Jurora (Piotr Skucha): Kabaret Ani Mru Mru
    Melodyjna Nagroda im. Artura: Kabaret Limo
    Złota Kaseta: Grupa Coolporters
    One Ryj Show: Marcin Wójcik
    Wryjek: Kabaret 44-200

 

XVII RYJEK - 2012 r.

Udział wzięli:
- Kabaret Ani Mru Mru (Lublin)
- Kabaret Moralnego Niepokoju (Warszawa)
- Kabaret Łowcy.B (Cieszyn)
- Kabaret Nowaki (Zielona Góra)
- Kabaret Słuchajcie (Zielona Góra)
- Kabaret PUK (Kraków)
- Kabaret Limo (Gdańsk)
- Kacper Ruciński (Malbork)

    Tematy konkurencji:
    - „Kabaret PUK”
    - „Zajebiście”
    - „To się nie uda”
    - „Matko gdzie ja jestem?”
    - „Dziwne spotkanie”
    - „Uczta”
    - „Kamień, papier, nożyce…”
    - „Historia z przekleństwem”

    Nagrody:
    Złote Koryto Kabaretów: Kabaret Limo
    Złote Koryto Publiczności: Kabaret Limo
    Złote Koryto Tajnego Jurora (Rafał Kmita): Łowcy.B
    Melodyjna Nagroda im. Artura: Kabaret Limo
    Złota Kaseta: Kabaret Limo
    One Ryj Show: Tomasz Jachimek
    Mały Ryjek: Kabaret K2

XVI RYJEK - 2011 r.

    Tematy konkurencji:
    - Prowokacja
    - Dzień z życia
    - Coś tu śmierdzi
    - Skąd się bierze inflacja
    - Eksperyment
    - Koran vs. Biblia
    - Ratuj się kto może
    - Trzy elementy

    Nagrody:
    - Złote Koryto Kabaretów: Kabaret Smile
    - Złote Koryto Publiczności: Kabaret Smile
    - Złote Koryto Tajnego Jurora (Krzysztof Deszczyński): Kabaret Limo
    - Melodyjna Nagroda im. Artura: Kabaret Dno
    - Złota Kaseta: Kabaret Szarpanina
    - One Ryj Show: Kacper Ruciński
    - Mały Ryjek: Kabaret Mimika


XV RYJEK - 2010 r.

    Tematy konkurencji:
    - Piłka nożna
    - Sensacja
    - Ojciec ma zawsze rację
    - Zgrzyt
    - Ludzie marginesu
    - Zawody
    - Dom kultury
    - Skecz hardkor

    Nagrody:
    - Złote Koryto Kabaretów: Kabaret Ani Mru-Mru
    - Złote Koryto Publiczności: Kabaret Ani Mru-Mru
    - Złote Koryto Tajnej Jurorki (Katarzyna Piasecka): Kabaret Ani Mru-Mru
    - Melodyjna Nagroda im. Artura: Kabaret Ani Mru-Mru
    - Złota Kaseta: Kabaret Limo
    - One Ryj Show: Czesław Jakubiec
    - Mały Ryjek: Kabaret Szarpanina

 

XIV RYJEK - 2009 r.

    Tematy konkurencji:
    - Nie lubię świąt
    - W chińskiej restauracji
    - Mowa ciała
    - Najważniejsza jest impreza
    - Alegro ma non troppo – ćwierćnuta 140
    - Pod wspólnym szyldem
    - Nieoczekiwana wizyta
    - Skecz po śląsku

    Nagrody:
    - Złote Koryto Kabaretów: Grupa MoCarta
    - Złote Koryto Publiczności: Kabaret Paranienormalni
    - Złote Koryto Tajnego Jurora (Beata Harasimowicz): Grupa MoCarta
    - Mały Ryjek: Kabaret Weźrzesz

XIII RYJEK - 2008 r.

    Tematy konkurencji:
    - Sport to zdrowie
    - Skecz po nic
    - Niedobrze mi, czyli nie jest mi tak dobrze jak mogłoby być
    - Skecz jakiego jeszcze nie było
    - A miałem(am) wyprowadzić tylko psa
    - Autoportret
    - To musi być hit!
    - A jak będę duży

    Nagrody:
    - Złote Koryto Kabaretów: Kabaret Limo
    - Mały Ryjek: DABZ oraz Słoiczek po cukrze
    - Złota Kaseta: Kabaret Czesuaf
    - Nagroda w Konkursie o Melodyjną Nagrodę im. Artura: Jachim Presents oraz Noł Nejm


XII RYJEK - 2007 r.

    Tematy konkurencji:
    - Skecz gruby
    - Gdzie baba nie może…
    - Polska B
    - To jest naprawdę ważne!
    - Tajemnice natury
    - Skecz w nie naszym stylu
    - Skecz w pośpiechu
    - Jestem Polakiem

    Nagrody:
    - Nagroda Kabaretów (Złote Korytko): Kabaret Młodych Panów
    - Nagroda Publiczności (Złote Korytko): Kabaret Młodych Panów
    - Nagroda Ukrytego Jurora (Złote Korytko): Kabaret Napád
    - Nagroda Konkursie o Melodyjną Nagrodę im. Artura: Kabaret Napád

XI RYJEK - 2006 r.

    Tematy konkurencji:
    - I tak wolę rakiety
    - Wygrywali faworyci
    - Dziecko mi chodzi po głowie
    - Potęga miłości
    - Lubię kiedy pada
    - Jazz na żywo
    - Skecz drogi
    - Skecz improwizowany

    Nagrody:
    - Nagroda Kabaretów (Złote Korytko): Kabaret Dno
    - Nagroda Publiczności (Złote Korytko):
    - Nagroda Ukrytego Jurora (Złote Korytko):
    - Nagroda Konkursie o Melodyjną Nagrodę im. Artura:

     

X RYJEK - 2005 r.

Udział wzięli:
- Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem (Rzeszów)
- Kabaret Dno (Dąbrowa Górnicza)
- Kabaret Made in China (Zielona Góra)
- Kabaret Skeczów Męczących (Kielce)
- Kabaret Fraszka (Warszawa)
- Kabaret Jurki (Zielona Góra)
- Kabaret Słuchajcie (Zielona Góra)
- Neo-Nówka (Wrocław)
- Formacja Chatelet (Kraków)

    Tematy konkurencji:
    - Cała Polska czyta dzieciom
    - Piosenka ku chwale ludzkości
    - Nie ma jak u mamy
    - Skecz z wypasionym rekwizytem
    - Szczęśliwy człowiek
    - Zabawa cudzym kosztem

    Nagrody:
    - Nagroda Kabaretów (Złote Korytko): Grzegorz Halama Oklasky
    - Nagroda Publiczności (Złote Korytko): Neo-Nówka
    - Nagroda Ukrytego Jurora (Złote Korytko): Kabaret Jurki oraz wyróżnienie dla kabaretu Neo-Nówka
    - Nagroda Konkursie o Melodyjną Nagrodę im. Artura: Kabaret Skeczów Męczących

     

IX RYJEK - 2004 r.

    Tematy konkurencji i ich zwycięzcy:
    - 8 cud świata – Kabaret Słuchajcie oraz Kabaret Fraszka
    - Konflikt w zespole – Łowcy.B
    - Film animowany – Znany Wojtek Kamiński
    - Zakazana piosenka – Kabaret Szum
    - Polak potrafi – Kabaret Wiwi
    - Kabaret za 100 lat – Kabaret Fraszka

    Nagrody:
    - Nagroda Kabaretów (Złote Korytko): Znany Wojtek Kamiński
    - Nagroda Publiczności (Złote Korytko): Łowcy.B
    - Nagroda Ukrytego Jurora (Złote Korytko): Znany Wojtek Kamiński
    - Nagroda Konkursie o Melodyjną Nagrodę im. Artura: Kabaret Widelec


VIII RYJEK - 2003 r.

    Tematy konkurencji i ich zwycięzcy:
    - Skecz za karę – Kabaret Łowcy.B
    - Na krawędzi – Kabaret Napád
    - Totalna katastrofa – Kabaret Dno
    - Odrobina liryki z przyrodą w tle – Kabaret Made in China
    - Piosenka ubogo brzmiąca – Kabaret Łowcy.B
    - Niewątpliwy urok ważnego święta – Noł Nejm
    - Po prostu protest – Kabaret Łowcy.B
    - Ujarzmienie temperamentu – Kabaret Słuchajcie

    Nagrody:
    - Nagroda Kabaretów (Złote Korytko): Kabaret Dno
    - Nagroda Publiczności (Złote Korytko): Kabaret Napád
    - Nagroda Ukrytego Jurora (Złote Korytko): Kabaret Napád
    - Nagroda Konkursie o Melodyjną Nagrodę im. Artura: Kabaret Napád

     

VII RYJEK - 2002 r.

    Tematy konkurencji i ich zwycięzcy:
    - Protest song – kabaret Jachim Presents (Warszawa)
    - Spotkanie na ławce – Kabaret Szpik (Rybnik)
    - ZSRR wiecznie żywy! – Kabaret E.K. (Zielona Góra)
    - Rozmowa z jury – Kabaret Kwartet Okazjonalny
    - Jestem z innej planety – Kabaret Jachim Presents (Warszawa) oraz Kabaret Dno (Dąbrowa Górnicza)
    - Nie mam… ale będę miał – Kabaret Noł Nejm (Rybnik)
    - Parodia filmowa – Kabaret Noł Nejm (Rybnik)
    - Tera jem kabaret Noł Nejm – Kabaret Dno (Dąbrowa Górnicza) oraz Kabaret Szum (Zielona Góra)

    Nagrody:
    - Nagroda Kabaretów (Złote Korytko): Kabaret Dno (Dąbrowa Górnicza) oraz Projekt H (Zielona Góra)
    - Nagroda Publiczności (Złote Korytko): Noł Nejm (Rybnik)
    - Nagroda Ukrytego Jurora (Złote Korytko): Kabaret Dno (Dąbrowa Górnicza)
    - Nagroda w Konkursie o Melodyjną Nagrodę im. Artura: Kabaret Dno (Dąbrowa Górnicza)


VI RYJEK - 2001 r.

    Tematy konkurencji i ich zwycięzcy:
    - Bokser – zawód, czy powołanie – Kabaret E.K. (Zielona Góra)
    - W Pustyni i… – Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem (Rzeszów)
    - Własna interpretacja piosenki Starszych Panów – Kabaret Limo (Gdańsk)
    - Zrób kabaret – "Potem" wspomnienia – Kabaret Limo (Gdańsk)
    - Wywiad z osobą psychiczną – Noł-nejm (Rybnik), Kabaret Szum (Zielona Góra), Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem (Rzeszów)
    - Skecz sfilmowany – Kabaret Dno (Dąbrowa Górnicza), Kabaret Limo (Gdańsk), Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem (Rzeszów), Kabaret Cudo-ziemcy (Częstochowa)
    - Bardzo śmieszna piosenka kabaretowa – Kabaret Dno (Dąbrowa Górnicza) oraz Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem (Rzeszów)
    - Gdzie jest scena? – Kabaret Cudo-ziemcy (Częstochowa)

    Nagrody:
    - Nagroda Kabaretów (Złote Korytko): Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem
    - Nagroda Publiczności (Złote Korytko): Kabaret Dno
    - Nagroda Ukrytego Jurora (Złote Korytko): Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem
    - Nagroda w Poligonie Kabaretowym: Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem


V RYJEK - 2000 r.

    Tematy konkurencji:
    - Wio kowboje,
    - Quo Vadis,
    - Hymn Unii Europejskiej,
    - Model wózka inwalidzkiego rok 3025,
    - Interpretacja utworu Andrzeja Waligórskiego,
    - Jak pozbyć się natrętnego klienta,
    - Muzyka klasyczna w kabarecie,
    - V Ryjek,

    Nagrody:
    - Nagroda dla najlepszego konferansjera minionej pięciolatki – Mirosław Gancarz (Zielona Góra)
    - Nagroda Kabaretów (Złote Korytko): Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem (Rzeszów)
    - Nagroda Publiczności (Złote Korytko): Nołnejm (Rybnik)
    - Nagroda Ukrytego Jurora (Złote Korytko): Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem (Rzeszów)
    - Tytuł "Super Świni": Władysław Sikora za wspieranie młodych


IV RYJEK - 1999 r.

    Tematy konkurencji oraz ich zwycięzcy:
    - Festiwal piosenki obcojęzycznej – Kabaret Strzały z Aurory (Warszawa)
    - Disco-polo na bardzo poważnie czyli całkiem serio – Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem (Rzeszów)
    - Zwierzęta w kabarecie – Kabaret Dno (Dąbrowa Górnicza)
    - Skecz zaczynający się od "Panie doktorze kawa" - Kabaret Dno (Dąbrowa Górnicza)
    - Tylko nie o polityce - Kabaret E.K. (Zielona Góra)
    - Bajki o północy – Kabaret Dno (Dąbrowa Górnicza)
    - Skecz pod napięciem – Kabaret Widelec (Białystok)
    - Ludzie w kosmosie – Kabaret Dno (Dąbrowa Górnicza)

    Nagrody:
    - Nagroda Trybuny Śląskiej – Kabaret Strzały z Aurory (Warszawa)
    - Nagroda ukrytego Jurora – Kabaret Dno (Dąbrowa Górnicza)
    - Nagroda Kabaretów biorących udział w "Ryjku" – Kabaret Dno (Dąbrowa Górnicza)
    - Nagroda Telewizji Katowice (program promocyjny na antenie ogólnopolskiej) – Kabaret Dno (Dąbrowa Górnicza)


III RYJEK - 1998 r.

    Tematy konkurencji:
    - Czarna dziura,
    - Romans,
    - Skecz na leżąco,
    - Skecz z playbacku,
    - Skecz socjologiczny,
    - Dlaczego pan ma zamknięty parasol,
    - Monolog zaczynający się od "niech",
    - Piosenka żołnierska.

    Nagrody:
    - Nagroda Kabaretów: Grzegorz Halama Oklasky (Zielona Góra)
    - Nagroda Jurora (Joanna Kołaczkowska): Kabaret Dno (Dąbrowa Górnicza)
    - Nagroda Publiczności: Kabaret Dno (Dąbrowa Górnicza)


II RYJEK - 1997 r.

    Tematy konkurencji:
    - Wady i przywary narodu polskiego,
    - Którędy na Giewont,
    - Piosenka-parodia,
    - Arcydzieła literatury (i nie tylko),
    - Piosenka w kabarecie (o miłości i złości),
    - Welcome to HELL,
    - "Na krzywy Ryj",
    - Najkrótszy skecz świata – ale skecz.

    Nagrody:
    - Nagroda Kabaretów: Kabaret Niemy (Częstochowa)
    - Nagroda Jurora (Artur Andrus): Kabaret Niemy (Częstochowa)
    - Nagroda Publiczności: Kabaret Niemy (Częstochowa)


I RYJEK - 1996 r.

    Tematy konkurencji:
    - Czarny humor w kabarecie,
    - Miłość,
    - Najśmieszniejsza piosenka kabaretowa,
    - Klasyka literatury,
    - Telewizja,
    - Skecz polityczno-społeczny,
    - Piosenka kabaretowa z tekstem,
    - Historia.

    Nagrody:
    - I nagroda: Kabaret Ciach (Zielona Góra)
    - II nagroda:
    Grzegorz Halama Oklasky (Zielona Góra)
    Kabaret Niemy (Częstochowa)
    - III nagroda: Kabaret DKD (Słupsk)
    - IV nagroda: Kabaret Jurki (Zielona Góra)